گت بلاگز

گت بلاگز اخبار اجتماعی آخرین اوضاع بیمه زنان خانه‌دار و ممنوعیت ازدواج با «فرزندخوانده»

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به لوایح حوزه زنان و خانواده گفت: لایحه «تامین امنیت زنان» را آخر سال ۹۵ به کمیسیون لوایح دولت ارسال کردیم و کا

آخرین اوضاع بیمه زنان خانه‌دار و ممنوعیت ازدواج با «فرزندخوانده»

آخرین اوضاع بیمه زنان منزل دار و ممنوعیت ازدواج با «فرزندخوانده»

عبارات مهم : ازدواج

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به لوایح حوزه زنان و خانواده گفت: لایحه «تامین امنیت زنان» را آخر سال ۹۵ به کمیسیون لوایح دولت ارسال کردیم و کارهای تخصصی آن در حال انجام است که بعد از تصویب دولت به مجلس ارائه می شود؛ البته چندین لایحه در کمیسیون اجتماعی واقع شده است است و یا از این کمیسیون خارج شده است و در دستور کار دولت است.

شهین دخت مولاوردی افزود: سال گذشته از همه دستگاه های اجرایی و اعضای کابینه خواسته شد که لوایح در دست اقدام خود که دارای فوریت است را اعلام کنند بنابراین فهرستی از لوایح در دست اقدام در حوزه زنان و خانواده را تهیه و به دبیرخانه هیات دولت اعلام کردیم. یکی از این لوایح، بیمه زنان منزل دار است که در دو قالب در حال پیگیری هست. در این زمینه یک لایحه جداگانه ای دادیم. علاوه بر آن شرکت تأمین اجتماعی نیز آئین نامه اجرایی ماده ۲۷ قانون برنامه پنجم توسعه را به دولت ارائه کرده که در چارچوب نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و بیمه فراگیر اجتماعی(بیمه های چند لایه) است که زنان منزل دار جزو لایه دوم (بیمه پایه اجتماعی) هستند.

آخرین اوضاع بیمه زنان خانه‌دار و ممنوعیت ازدواج با «فرزندخوانده»

وی در ادامه گفت: از بین بردن تبصره ماده ۲۶ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست که راجع به مجوز ازدواج فرزند خوانده و سرپرست است و تعیین وظیفه تابعیت فرزندان ناشی از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی از دیگر مواردی است که در حال پیگیری آن ها هستیم.

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه سند توانمندسازی زنان در کمیته تخصصی کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی هست، اظهارکرد: در حال تدوین بسته جامع حمایت از زنان شاغل با همکاری شرکت برنامه و بودجه هستیم.

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به لوایح حوزه زنان و خانواده گفت: لایحه «تامین امنیت زنان» را آخر سال ۹۵ به کمیسیون لوایح دولت ارسال کردیم و کا

وی تاکید کرد: ما پیگیر به نتیجه رسیدن این لوایح هستیم و مورد نیاز به ذکر است آئین نامه ماده ۲۷قانون برنامه پنجم توسعه در صورت تصویب جهت اجرا ابلاغ می شود آیا که این ماده را مجلس تصویب کرده است و آئین نامه آن را دولت تصویب می کند.

معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده راجع به اوضاع سند امنیت زنان در روابط اجتماعی گفت: این سند اکنون در اختیار شرکت برنامه و بودجه است و منتظر تصمیم گیری این شرکت هستیم که آیا قصد دارد خود این سند را جهت اجرا ابلاغ کند یا از دولت مصوبه بگیرد؟ حتی ما اعلام آمادگی کردیم که می توانیم این سند را در دستور کار ستاد ملی زنان و خانواده جهت تصویب قرار دهیم، البته بعد از تصویب آن، دستگاه ها باید برنامه عملیاتی این سند را تدوین کنند که آینده نگری شده است است در سال اول برنامه ششم، برنامه عملیاتی آماده شود.

مولاوردی در آخر اظهار کرد: تا آخر دولت یازدهم فعالیت های ناتمام را پیگیری می کنیم و به موازات آن مستندسازی فعالیت ها را در دستور کار داریم بنابراین فعالیت جدیدی را شروع نمی کنیم و زیاد کارها ما معطوف به پیگیری، نظارت و پایش و ارزیابی پروژه هایی است که در استان ها داشته ایم یا با دستگاه های اجرایی و شرکت های مردم نهاد در حال انجام آن ها هستیم.

آخرین اوضاع بیمه زنان خانه‌دار و ممنوعیت ازدواج با «فرزندخوانده»

اخبار اجتماعی – ایسنا

واژه های کلیدی: ازدواج | برنامه | کمیسیون | خانواده | روابط اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود

تصویر مربوط به دانلود آخرین اوضاع بیمه زنان خانه‌دار و ممنوعیت ازدواج با «فرزندخوانده»

نویسنده : getblogs