گت بلاگز

گت بلاگز اخبار بین الملل واکنش قطر به لیست سیاه تازه سعودی‌ها

مدیر دفتر ارتباطات دولتی قطر امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، لیست ‌سیاه جدیدی که عربستان و متحدانش منتشر کردند “به حد یاس‌آوری مایه تعجب” است.

واکنش قطر به لیست سیاه تازه سعودی‌ها

واکنش قطر به لیست سیاه تازه سعودی ها

عبارات مهم : عربستان

مدیر دفتر ارتباطات دولتی قطر امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، لیست سیاه جدیدی که عربستان و متحدانش منتشر کردند “به حد یاس آوری مایه تعجب” است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، چهار دولت عربی سه شنبه نام ۱۸ نهاد و شخص را که به ارتباط با افراطگرایان و قطر متهم هستند، در لیست سیاه قرار داد. این اقدام عربستان، امارات، مصر و بحرین به رغم زیاد کردن فشارهای بین المللی جهت حل بحران دوحه انجام می شود.

واکنش قطر به لیست سیاه تازه سعودی‌ها

شیخ سیف بن احمد آل ثانی، مدیر ارتباطات دولت قطر تاکید کرد: این لیست سیاه هیچ پایه و اساسی در حقیقت ندارد و هدفش سلب حق حاکمیت قطر هست. این اقدام به حد متاثر کننده ای مایه تعجب است که کشورهای مذکور هنوز این داستان را به عنوان بخشی از کمپین خود علیه قطر دنبال می کنند. لیست اخیر شواهد بیشتری به وجود می آورد مبنی بر اینکه این کشورها به مبارزه با تروریسم متعهد نیستند.

این مقام تاکید کرد: تمام افراد مرتبط با تروریسم در قطر مورد آزار و اذیت قرار گرفتند. ما از کشورهای تحریم کننده می خواهیم وقت کمتری را صرف تدوین این لیست های جعلی کنند و در عوض روی اجرای تدابیری جهت مبارزه با ترساندن افراطگرایی در کشورهای خودشان وقت بگذارند.

مدیر دفتر ارتباطات دولتی قطر امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، لیست ‌سیاه جدیدی که عربستان و متحدانش منتشر کردند “به حد یاس‌آوری مایه تعجب” است.

چهار دولت مذکور ماه گذشته یک لیست سیاه با نام ۵۹ شخص و ۱۲ گروه صادر کرده بودند. مدیر ارتباطات دولت قطر می گوید که جامعه بین المللی به صورت گسترده آن را رد کرد. عربستان و متحدانش از پنجم ژوئن قطر را تحریم کرده و بدترین بحران دیپلماتیک را طی سال های اخیر در منطقه به وجود آوردند.

واژه های کلیدی: عربستان | عربستان، | اخبار بین الملل

دانلود

تصویر مربوط به دانلود واکنش قطر به لیست سیاه تازه سعودی‌ها

نویسنده : getblogs