گت بلاگز

گت بلاگز اخبار پزشکی ‌نگران حوزه سلامت در تحریم‌های تازه نیستم / وزیر بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در تحریم های تازه آمریکا دلواپس حوزه سلامت نیستیم آیا که بعید است در این حوزه با مشکلاتی روبرو شدیم. 

‌نگران حوزه سلامت در تحریم‌های تازه نیستم / وزیر بهداشت

وزیر بهداشت: دلواپس حوزه سلامت در تحریم های تازه نیستم

عبارات مهم : سلامت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در تحریم های تازه آمریکا دلواپس حوزه سلامت نیستیم آیا که بعید است در این حوزه با مشکلاتی روبرو شدیم.

به گزارش ایسنا، سیدحسن هاشمی در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: با صحبتی که با دکتر ظریف داشتم بعید است که تحریم های تازه آمریکا در حوزه سلامت مسئله ایجاد کند ولی هنوز سریع است در این زمینه قضاوت کنیم، باید منتظر گذر وقت باشیم تا ابعاد این تحریم ها روشن شود ولی نگرانی از بابت تبعات این تحریم ها در حوزه سلامت نداریم.

‌نگران حوزه سلامت در تحریم‌های تازه نیستم / وزیر بهداشت

وی تصریح کرد: البته به صورت غیرمستقیم ممکن است روی سلامت جسمی و روانی مردم این تحریم ها اثرگذار باشد که باید ابعاد این عنوان را نیز مورد توجه قرار داد.

هاشمی تصریح کرد: مردم ما بیش از ۳۰ سال است که تحریم ها را سپری می کنند و بعید به نظر می رسد با این مقاومت و ایستادگی مشکلی به وجود آید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در تحریم های تازه آمریکا دلواپس حوزه سلامت نیستیم آیا که بعید است در این حوزه با مشکلاتی روبرو شدیم. 

وی در مورد اخلاق در جامعه پزشکی نیز گفت: اخلاق تنها به حوزه پزشکی مرتبط نیست بلکه در این حوزه همه چیز به هم ربط دارد ولی اینکه در حوزه اخلاق عمومی در دو دهه گذشته پسرفت یا سقوط داشتیم این مربوط به تمام صنوف و اقشار متفاوت است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: البته مسئله اخلاقی در جامعه ما باید در همه ابعاد و حوزه ها مورد توجه قرار گیرد ولی در شرایط فعلی ما روند رو به پیشرفتی را در این حوزه شاهد نیستیم.

مردم در حوزه آب شرب دلواپس سلامت بهداشتی نباشند

‌نگران حوزه سلامت در تحریم‌های تازه نیستم / وزیر بهداشت

هاشمی به اوضاع کم آبی در روستاها و وظیفه وزارت بهداشت در حوزه نمونه برداری و نظارت بر سلامت و بهداشت آب آشامیدنی نیز اظهار داشت: همکاران ما با حساسیت روی این عنوان نمونه برداری و بررسی ها را انجام می دهند و مردم یقین داشته باشند که ما در این زمینه کار خود را با دقت انجام می دهیم.

وی گفت: انتظار داریم مردم تحت تاثیر شایعات قرار نگیرند و به وزارت بهداشت اطمینان داشته باشند که در کنار آزمایشگاه وزارت نیرو ما نیز آزمایشگاه مجهزی جهت تایید سلامت آب آشامیدنی و معدنی داریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در تحریم های تازه آمریکا دلواپس حوزه سلامت نیستیم آیا که بعید است در این حوزه با مشکلاتی روبرو شدیم. 

وزیر بهداشت اضافه کرد: در مورد کمبود آب در مناطق روستایی و مرزی دولت برنامه ها و هدفگذاری مناسبی داشته تا از محل صندوق توسعه ملی مهار آب های مرزی و اصلاح شرایط آب روستاها در اولویت قرار گیرد.

اجرای بیمارستان تروما مورد قصور واقع شده است است

‌نگران حوزه سلامت در تحریم‌های تازه نیستم / وزیر بهداشت

هاشمی راجع به ساخت بیمارستان ترومای اردبیل با بیان اینکه در اجرای این پروژه قصور شده است هست، افزود: مرکز سوانح و سوختی اردبیل پیشرفت مناسب و قابل قبولی نداشته به طوری که این پروژه از سال ۸۶ شروع شده است و باید قبل از سال ۹۰ تکمیل و به بهره برداری می رسید.

این پروژه به دلایل متفاوت معطل مانده و ما در این دوره تلاش می کنیم با همت و تلاش مضاعف بیمارستان ترومای اردبیل را به بهره ّرداری برسانیم تا از حجم کاری سایر بیمارستان های فرسوده اردبیل کاسته شود.

وی بیان کرد: در حالی که بیمارستان های فرسوده اردبیل با تمام ظرفیت خود در حال ارائه خدمات به مردم هستند همچنان در اردبیل نیاز به احداث بیمارستان تازه بیش از گذشته احساس می شود هر چند که همکاران ما در بیمارستانی همچون فاطمی با تمام توان و تخصص فعالیت می کنند.

هاشمی یادآور شد: امیدواریم قبل از آخر سال مرکز اورژانس و بیمارستان امام رضا اردبیل و همچنین سوانح و سوختگی مرکز استان تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه جهت جایگزینی سه بیمارستان مستهلک مرکز استان اقداماتی انجام شده است است گفت: جهت احداث بیمارستان هزار تخت خوابی مرکز استان مشورت ها با همکاری و کمک مسؤولان استانی و ملی در حال انجام است تا بتوانیم مجوز احداث بیمارستان هزار تخت خوابی را از شرکت برنامه و بودجه و همچنین شورای اقتصاد دریافت کنیم.

وزیر بهداشت عنوان کرد: اگر این مجموعه ها را متقاعد کنیم قطعا احداث بیمارستان هزار تخت خوابی در اردبیل که جز نیازهای این شهر است باید به سرعت احداث و تکمیل شد.

هاشمی گفت: در بعضی از شهرستان ها نظیر مشگین شهر نیاز به احداث بیمارستان است که ما بر اساس ظرفیت شهرستان های استان در احداث و تکمیل این بیمارستان کارها موثری را انجام دادیم.

وی در مورد رابطه کشورمان با آذربایجان در مبادلات حوزه بهداشتی و درمانی گفت: به دنبال سفر روسای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و آذربایجان و مذاکرات انجام شده است قرار بود اتفاقات زیادی رخ بدهد که تاکنون بخشی از این مفاد تفاهمنامه فی ما بین به نتیجه نرسیده هست. قطعا با راه اندازی مرکز دارویی در آذربایجان و همچنین اعزام پزشکان متخصص به آن کشور تقویت روابط بین کشور عزیزمان ایران و آذربایجان میسر خواهد بود که در این زمینه قطعا پیگیری ها جهت توانمندسازی امر و تلاش جهت کارها موثر در این زمینه در حال انجام است.

وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح طرح توسعه و کلینیک خاص بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان نمین در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر حضور خود در دولت دوازدهم گفت: دو سه هفته صبر و تحمل کنید همه چیز مشخص می شود.

وی در خصوص اوضاع طرح تحول سلامت، گفت: خدمات طرح تحول سلامت به مردم بدون هیچ وقفه ای ادامه دارد و پرسشها آن بتدریج برطرف می شود و رییس جمهور نیز بر استمرار این طرح در دولت آینده تاکید دارند

وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای ارزشمند طرح تحول سلامت، گفت: کم کردن هزینه های مردم در حوزه سلامت، بیمه شدن رایگان حدود ۱۱ میلیون نفر فاقد پوشش بیمه، زیاد کردن دسترسی مردم با ایجاد ۲۴ هزار تخت بیمارستانی جدید، توزیع ۱۲ هزار دکتر و سه هزار میلیارد تومان تجهیزات پزشکی در کشور، ساخت ۶۰۰۰واحد بهداشتی، رایگان شدن وضع حمل طبیعی، ایجاد دو هزار واحد اختصاصی وضع حمل و ساخت و تجهیز حدود ۲۴۰۰ تخت مواظبت های ویژه، بخش کوچکی از خدمات طرح تحول سلامت بود و تغییراتی جدی ایجاد شد ولی این به معنی حل تمام پرسشها نیست و باید تلاش کنیم تا پرسشها مردم به تدریج برطرف شود.

واژه های کلیدی: سلامت | پزشکی | اردبیل | بهداشت | بهداشتی | تحریم ها | بیمارستان | آذربایجان | بیمارستان | وزیر بهداشت | تخت بیمارستان

دانلود

تصویر مربوط به دانلود ‌نگران حوزه سلامت در تحریم‌های تازه نیستم / وزیر بهداشت

نویسنده : getblogs