گت بلاگز

گت بلاگز اخبار اجتماعی این ۲ آمار در خاطرمان باشد , آزار جنسی کودکان

والدینی که راجع به پدیده شوم آزار جنسی با فرزندان خردسالشان صحبت نکرده و به آنها آموزش های مورد نیاز را نداده اند، باید بدانند که هر آن احتمال دارد فرزند دلبند

این 2 آمار در خاطرمان باشد , آزار جنسی کودکان

آزار جنسی کودکان؛ این ۲ آمار در خاطرمان باشد

عبارات مهم : آموزش

والدینی که راجع به پدیده شوم آزار جنسی با فرزندان خردسالشان صحبت نکرده و به آنها آموزش های مورد نیاز را نداده اند، باید بدانند که هر آن احتمال دارد فرزند دلبند آنها “قربانی خاموش” این پدیده شوم باشد.

به گزارش عصر ایران؛مساله احتمال “آزار جنسی کودکان” یکی از بااهمیت ترین موضوعاتی است که هر والدینی باید نسبت به آن توجه داشته و حساس باشد.

متاسفانه در کشور ما، هر از چندی جامعه با وقوع اتفاق ای دردناک و انتشار خبر تجاوز و قتل کودکی در گوشه ای از کشور در شوک و حزن فرو می رود و این مساله چند روز باعث بروز بحث هایی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و رسانه ها می شود و عنوان بار دیگر تا وقت وقوع یک اتفاق دردناک مشابه به دست فراموشی سپرده می شود.

این ۲ آمار در خاطرمان باشد , آزار جنسی کودکان

پدیده شوم “آزار جنسی کودکان” پدیده ای جهانی است و مختص به یک کشور خاص نیست؛ هر چند که تفاوت و گونه گونی فرهنگی و رشد اجتماعی کشورها در میزان و شدت شیوع این پدیده موثر است.

در جوامع سنتی به علت فقدان آموزش های مدرن در مدارس و در خانواده ها، عموما پدیده آزار جنسی کودکان زیر پوستی تر از جوامعی صورت می گیرد که در آنها هم به لحاظ آموزش های مدارس و خانواده ها و هم از منظر قوانین، مجازات های سفت و مشکل جهت این پدیده شوم تعیین شده است است.

والدینی که راجع به پدیده شوم آزار جنسی با فرزندان خردسالشان صحبت نکرده و به آنها آموزش های مورد نیاز را نداده اند، باید بدانند که هر آن احتمال دارد فرزند دلبند

به بیان دیگر هر چه جامعه ای به لحاظ آموزشی توسعه یافته تر باشد احتمال وقوع این پدیده شوم کم کردن می یابد و در برابر در جوامعی که بنا به علت فقر فرهنگی و آموزشی این عنوان “تابو” محسوب شده است و کمتر راجع به آن صحبت شده است و به خانواده ها و کودکان آموزش کمتری در این باره ارایه می شود، احتمال پنهان ماندن موارد آزار جنسی زیاد است.

به طور کلی در این زمینه اشاره به ۲ آمار جهانی خالی از فایده نخواهد بود تا والدین نسبت به این عنوان حساسیت بیشتری داشته و ضمن آموزش صحیح مساله به کودکانشان از خردسالی، زمینه ای فراهم کنند که در صورت مواجه شدن فرزندانشان با این پدیده، فرزندشان آنها را در جریان گذاشته و مساله را پنهان نکند؛ آیا که این مساله هم در سلامت روان فرزندان و هم در جلوگیری از تکرار این پدیده شوم موثر است.

در آمارهای جهانی از این پدیده شوم، دو رقم بسیار دلواپس کننده وجود دارد که دانستن آن جهت هر والدینی واجب به نظر می رسد:

این ۲ آمار در خاطرمان باشد , آزار جنسی کودکان

۱- از هر ۴ کودک دختر و از هر ۶ کودک پسر دستکم یکی از آنها در سنین زیر ۱۶ سال مورد آزار جنسی قرار می گیرند. در این آمار هیچ تفاوتی میان رنگ پوست و نژاد و دین و مذهب قربانیان وجود ندارد.

۲- ۹۳ درصد از موارد آزار جنسی از سوی افراد نزدیک خانواده و دوستان خانوادگی صورت می پذیرد.

والدینی که راجع به پدیده شوم آزار جنسی با فرزندان خردسالشان صحبت نکرده و به آنها آموزش های مورد نیاز را نداده اند، باید بدانند که هر آن احتمال دارد فرزند دلبند

با وقوف به این دو آمار، حساسیت والدین نسبت به این پدیده شوم ایجاب می کند که بیش از پیش مراقب فرزندانشان باشند و از سنین خردسالی آموزش های مورد نیاز را به آنها در این باره ارایه کنند.

نظر غالب کارشناسان این است که والدین باید از سن ۳ سالگی با تشریح “قسمت های خصوصی” بدن فرزندان، از آنها بخواهند در صورتی که هر فردی این قسمت از بدن آنها را لمس کند یا قصد چنین کاری داشته باشد، آنها را در جریان بگذارند.

این ۲ آمار در خاطرمان باشد , آزار جنسی کودکان

والدین فرزندان نباید به هیچ وجه فکر کنند که پدیده آزارجنسی مختص دیگران بوده و فرزند آنها در معرض این پدیده شوم نیست.

با در نظر داشتن این حقیقت تلخ که بیش از ۹۰ درصد از موارد آزار جنسی از سوی نزدیک ترین اعضای خانواده و یا دوستان خانوادگی صورت می گیرد، والدین باید ضمن آموزش صحیح به فرزندان شان، شرایطی را فراهم کنند که در صورت وقوع این پدیده شوم جهت فرزندانشان، آنها فورا از سوی فرزندان ارزش در جریان قرار خواهند گرفت.

والدین باید ضمن اندیشیدن تمهیدات مورد نیاز جهت سلامت محیط فرزندانشان، آنها را به لحاظ آموزشی و تربیتی به گونه ای مجهز کنند که در صورت مواجه شدن با پدیده شوم آزار جنسی، بتوانند با آموزش های کسب شده است از خود محافظت کرده و در صورت قربانی شدن عنوان را سریعا به آنها اطلاع دهند.

والدینی که راجع به پدیده شوم آزار جنسی با فرزندان خردسالشان صحبت نکرده و به آنها آموزش های مورد نیاز را نداده اند، باید بدانند که فرزندشان را در برابر یک خطر بسیار مهم و جدی واکسینه نکرده اند و هر آن امکان دارد فرزندشان یکی از “قربانیان خاموش” آزار جنسی باشد.

واژه های کلیدی: آموزش | والدین | آموزشی | والدین | کودکان | فرزندان | خانواده | اخبار اجتماعی

دانلود

تصویر مربوط به دانلود این ۲ آمار در خاطرمان باشد , آزار جنسی کودکان

نویسنده : getblogs